It stands for "no abnormality detected" or "nothing abnormal detected". It's a very common and, unfortunately, fatal and lethal disease. People die of it and there are NO remedy for that :(

2008-03-05

Grafika un LaTeX

Par to ir gana rakstīts, bet 1) atkārtošana - zināšanu māte 2) ir kļuvuši pieejami jauni rīki, kas ievērojami pilnveido instrumentu paleti bagātīgu un prezentatīvu dokumentu radīšanu. Runa ir par vektorgrafikas redaktoru Inkscape, kas pamatā nodrošina darbu ar W3C, proti, atvērtu vektorgrafikas standarta formātu SVG, pretstatā visiem "slēgtajiem" Adobet, Corel etc. formātiem. Papildus Inkscape spēj importēt PDF formāta datnēs iekļautu vektorgrafiku. Savādi, ka nav EPS grafiku imports, bet ir kvalitātīvs eksport šajā formātā. Īsumā - jāimportē PDF un jāeksportē EPS. Iztrūkstošo EPS importēšanu var kompensēt ar konvertācijas rīku eps2pdf. Patiesībā tā ir tikai grafiska GhostScript čaula. Ja grafiks ir sagatavots ar kādu citu rīku, piemēram, Maple (skat. "Including Maple Images in LaTeX files"), tipiski tas būs EPS formātā, tad to iepējams konvertēt par PDF, importēt Inkscape, kurā tālāk to var apstrādāt (pielabot, izkrāsot, papildināt ar tekstuālu aprakstu etc.), un, visbeidzot eksportēt EPS formātā. Pie nepieciešamības, to var tālāk konvertēt par PDF formāta grafiku. Protams grafikus publikācijām var veidot no nulles, izmantojot Inkscape.

Te būtu jāatgādina, ka LaTeX-am grafiku ieļaušanai dokumentā nepieciešams, lai grafiki būtu EPS formātā, ja izejas dokumenta formāts ir DVI, vai PDF, JPG, PNG, ja izejas formāts būs PDF. Tas nozīmē, ka jau iepriekš ir jāzina kādā formātā tiks būs gala dokuments. Pieredze rāda, ka labākais risinājums ir sagatavot DVI, kuru var konvertē ar dvipdfm. Tam gan grafika iekļaušanas komandā jānorāda atribūts dvipdfm:
\usepackage[dvipdfm]{graphicx}

Diagrammā sniegta grafiku un LaTeX dokumentu apstrādes procesu diagramma ar pieņēmumu, ka sākotnēji grafiks sagatavots ar Maple EPS formātā. Protams, ka Maple vietā var lieto jebkādu citu programu vai veidot grafikus manuāli izmantojot tikai Inkscape vai jebkuru citu vektorgrafikas programmatūru, piemēram, Gnuplot.

Piemēri ir paņemami no šejienes: http://www.box.net/shared/g0dd0y84k8

1 comment:

Anonymous said...

Ar InkScape 0.46 izdevās izeskportēs SVG uz EPS bez PDF starpformāta.